Fra: Driftscentret Gadehavegård d. 1. oktober 2021


René stopper. Johannes og Hasan starter i Driften

Hvis du ser to “blå mænd” fra Driftcentret med helt hvide nye arbejdshandsker tømme skrald eller klippe hæk, så er det Johannes Debes og Hasan Topcu. De har til sammen masser af erfaring fra blandt andet Glostrup ejendomsselskab, som lagermedarbejder og som selvstændig. De to mænd er fastansat og starter i dag, 1. oktober.

Hasan og Johannes bliver “oplært” af en meget erfaren herre fra Driften, nemlig René, der går på pension 1.november. Ham kommer vi til at savne! Så det er godt, at det netop er René, der skal sætte Johannes og Hasan ind i sagerne.

Igår til DFB´s medarbejderdag i beboerhuset mødte de to mænd deres andre “blå” kollegaer og Lene, Maria og Nanna fra Det Spirer. Hils på Johannes og Hasan og ønsk dem velkommen. Du kan kende dem på de kridhvide handsker… lidt endnu.


Nyhedsarkiv



27. september 2023


Efterårshygge i beboerhuset

11. august 2023


Nyhedsbrev Udviklingsplanen

1. august 2023


Tapas og italiensk musik

1. august 2023


John Mogensen Live

18. juli 2023


Pølsevogn og halal i Café Gadehjørnet